Acı Badem

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 462
sponsorlu reklam

Ağacı, gövdesi, kökü genelde kaynatılarak kullanılan Acı Badem bitkisi faydaları ile sayılmakla bitmez aslında. Herbalist İbrahim Gökçek konuk olduğu bir programda kanserin geçmesinde etkili olduğunu söylediği Acı Badem içerisinde bulundurduğu Amiglabin yani B17 Vitamini ile kanserin devası olarak bu bitkiyi öneriyor. Youtube’ de kendine ait kanalı bulunan Herbalisti takip edebilirsiniz. Ayrıca gençlerin en fazla 10 tane yetişkinlerin ise en fazla 20 tane tüketmesini söyleyen İbrahim Gökçek aksi taktirde bitkinin insanı zehirleyeceğini söylemektedir.

En fazla 3-4 tane kullanımı uygundur.

 

Acı Badem Faydaları

 1. Kafi miktarda sirke ve gül yağı ile kaynatılıp alına yakı olarak konursa baş ağrılarına iyi gelir.
 2. Ciğerleri açar.
 3. Sinirleri rahatlatır.
 4. Adele ağrılarına, kulunca, felce ve böbreklere faydalıdır.
 5. Böbrek mesane tıkanıklıklarını açar.
 6. Mideyi kuvvetlendirir.
 7. Akciğer hastalıkları ile alakalı gelişen kan tükürmeye karşı faydalıdır.
 8.  Dalak ve göğüs ağrılarını geçirici özelliği vardır.
 9. Acı badem yağının, öksürük kesici, kan şekerini dengeleyici etkileri vardır.
 10. İçeriğinde acı badem bulunan kremler cildin nem oranını arttır. Acı badem kremlerinin cilt üzerinde nem etkisi oldukça fazladır. Ciltte oluşan çatlaklara ve kurumaya karşı gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
 11. Acı badem şeker ve protein bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Saç üzerinde de oldukça faydalıdır. Ancak saç üzerinde faydalarından yararlanmak için mümkün olduğunca az kullanılmalıdır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir