Ağız Kokusu Tedavisi

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 226
sponsorlu reklam

Ağız Kokusu insanın karşısındakini rahatsız eder, işin kötüsü, nefesi kokan çok defa bunun farkında değildir. Başlıca sebepleri şunlardır:
1. Ağız : Temizliğe dikkat edilmemesi, özellikle dişlerin düzenli fırçalanmaması veya takma dişlerin alt yüzlerinin temizlenmemesi en sık görülen nedendir.
Diş çürümesi veya diş eti hastalığı: Bademcik iltihabı, ağızda yara, pamukçuk.

 

agiz-kokusunu-giderme-yollari Ağız Kokusu Tedavisi

2. Burun ve sinüsler: Müzmin iltihap; geçici olarak nezle çocuklarda, buruna kaçmış bir cisim.

3. Akciğerler: Hafif bir bronşitten kansere kadar her türlü hastalık; en fena şekli bronş genişlemesidir. Sigara içilmesi de nefes kokması yapabilir.

4. Mide: Hazımsızlık, geğirme, sarmısak, soğan, alkol, bazı ilaçlar, örneğin, paraldehid, Zayıflama v.s. gibi amaçlarla yapılan özel perhizler. Ne sebeple olursa olsun kusma.

Not; Kabızlık nefes kokmasına sebep olmaz; ancak alınan ilaçların sebep olduğu bağırsaklardaki düzensizlik nefes kokması yapabilir. Bazı hastalıklar nefeste özel bir kokuya sebep olur; örneğin, kansızlıkta ekşi bir koku, şeker hastalığında asidoz varsa tatlı bir asetin kokusu; ateşli hastalıklarda hoş olmayan bir koku belirir.

Ağız Kokusu Tedavisi: Sebep ne olursa olsun, özellikle yemeklerden sonra, ağzın büyük bir özenle temizlenmesi fayda sağlar. Bademcik iltihabı veya kusma varsa oksijenli suyla gargara yapmak faydalıdır. Ateşli bir hastalık varsa tedavi edilmeli ve yenilen, içilen şeylere de dikkat edilmelidir. Klorofil tabletleri etkisizdir, kokulu şekerler nefesi daha ağırlaştırır. Ciğerlerde temiz ve taze hava faydalıdır, bunun için de her gün yürüyüş yapmak gerekler.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir