Argan Yağı

Bitkisel Yağlar Fadalı Bilgi Yazar 159
sponsorlu reklam

Argan yağını daha önce duymamış olabiliriz bunun sebebi bu yağın Türkiye’de üretilmiyor olmasıdır. Argan ağacı Fas’ta yetiştirilen bir bitkidir. Yaprakları zeytin yaprağına benzemesi sebebi ile ülkemizde Fas zeytin ağacı olarak ta bilinmektedir.üretimi oldukça zor olan bu yağ artık kozmetiğin vazgeçilmezleri arasında.Sebebi ise içerdiği e vitaminin diğer yağlara oranla oldukça zengin olması diyebiliriz.Kadınlara bir dilek tut desek mutlaka yüzde yetmişi çok güzel olmak güzel bir cilt sağlıklı saçlar kırılmayan güçlü tırnaklar hayal edecektir.artık argan yağıyla bunlar hayal olmaktan çıkıyor. Argan yağıyla yıllara meydan okuyabilirsiniz.güçlü bir antioksidan etkisine sahip olan argan yağını düzenli kullanarak cildin yaşlanmasını önleyebiliriz.

ARGAN YAĞININ FAYDALARI

 

Cilt Üzerindeki Faydaları

Cildi sıkılaştırır, kırışıkları azaltır.
Sivilceleri ve cilt lekelerini yok eder.
Cildi yumuşatır.
Ciltteki tahriş ve iltihaplanmayı azaltır.
Hamilelik döneminde uygulanırsa çatlakları giderir.
Kuru ve yağlı cilt tipine uygundur.
Güneş, sigara, alkol, stres ve çevre kirliliğinin cilde verdiği zararları ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlar ve cilde parlaklık verir.
Göz altı kırışıklarında etkilidir.

Argan Yağını Cildimize Nasıl Uygulamalıyız?

Öncelikle yağı cildimize sürmeden önce iyice temizlemeliyiz.temiz cilde sadece birkaç damla uygulamak yeterli olacaktır. Yağı parmağımıza damlatıp parmaklarımızı birbirine sürterek yağın ısınmasını sağlamalıyız.parmaklarımızı tüm yüz bölgemize hafifçe masaj yaparak sürmeliyiz. Yağ çabucak cildinize nüfuz edecek ve cildinizin canlandığını göreceksiniz.Vücut için masaj amaçlı da kullanılabilir.diğer yağlar gibi yapışkan olmaması sebebiyle duştan sonra uygulanabilir ve tekrar duş almayı gerektirmez. Yine avuç içinde ısıtılarak temiz vücuda uygulanmalıdır. Vücut tarafından hızla emilmektedir.

 

Argan Yağının Saç İçin Faydaları

Yıpranan ve donuklaşan saçlara parlaklık kazandırır.
Saç kırıklarının oluşmasını önler.
Saçları besler.

Saça Nasıl Uygulamalıyız?

Kafa derisini ıslatacak kadar yağ ile saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.havluya sarıp 30 dakika bekleyin daha sonra saçınızı yıkayın.

Tırnaklarımıza Faydaları

Tırnak yapısını güçlendirerek kırılmasını önler.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?
Eşit miktarda argan yağı ve limon suyunun içinde tırnaklarınızı 15 dakika bekletin.haftada bir tekrarlayın.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER KONULARIM

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir