Biceps (Pazu) Hareketleri

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 174
sponsorlu reklam

Biceps olarak da bilinen pazuların nasıl geliştirileceğini ele alıyoruz. İki gruptan oluşan olan biceps kasları vücudumuzdaki küçük kas grupları arasında yer alıyor. Biceps kası kol bükme hareketleri ile çalıştırılır ve geliştirilir. Doğrudan bu kası geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmasak dahi çok kullanılan bir kas grubu olması dolayısıyla bir miktar gelişim gösterecektir. İyi bir biceps (pazu) antrenmanı kısa süreli olmalı ve gereğinden çok set tekrarı yapılmamalıdır. Çünkü diğer kaslarımız üzerinde çalışırken dahi biyolojik konumu gereği çoğu zaman biceps kaslarını da çalıştırırız. Bu durum biceps kaslarının antrenmanlarda diğer kas gruplarına göre daha yoğun kullanılmasına sebep olur.

Pazu geliştirme hareketleri arasında belki de en ön plana çıkanları dambıl ile yapılan hareketlerdir. Bu harekeleri 2 adet dambıl yardımıyla evde kolayca yapabilirsiniz. Barfiks ve Chin-up hareketleri de diğer kas gruplarının yanı sıra pazu gelişimine yardımcı olacaktır.

Diğer pek çok kas grubuna göre kolay geliştirilebilen pazular için başlangıçta çok yüksek ağırlıkları tercih etmemek gerekiyor. Gün geçtikte ağırlığı artırma ihtiyacı kendiliğinden belirecektir. İstikrarlı bir ağırlık artışı daha iyi bir kas oluşumunu sağlayacaktır.

Dambıl ile pazu geliştirmek için günde 2 tekrardan 12 kez ağırlık kaldırmanız başlangıç için yeterli olacaktır. Dambıl ile uygulayabileceğiniz hareketleri incelemek için Kol Kası Nasıl Yapılır adlı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir