Bitkilerle Zayıflama

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 169
sponsorlu reklam

Kilo verirken kolay yağ yakan doğal bitki ve sebzeleri tercih etmeniz sizin hem sağlıklı hem oldukça etkili şekilde yağlarınızı yakmanızı sağlayacaktır. Yağ yakımını kolaylaştıran sebze ve meyvelerin içindeki enzim ve maddelerin zayıflatan ve incelten etkileri bulunmaktadır.

Kırmızı Meksika biberi: Antioksidan etkileri olan, yaşlanmayı geciktiren, iyi bir termojenik yağ yakıcı ve hazmı düzenleyen bir şifa kaynağıdır. Meksika biberi özlü zayıflama ilaçları son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Yemek yemeden iki saat önce yani öğün aralarında tüketilmelidir. Hızlı zayıflamak isteyen kimseler yağ yakıcı termojenik etkilerinden dolayı Meksika biberini özellikle tercih etmelidirler.

Zayıflatan Kolay Yağ Yakan Tarçın: Hazım, sindirim, dolaşım rahatsızlıklarına iyi gelen tarçın aynı zamanda termojenik yağ yakıcı maddeler de içermektedir.iştah keserek enerji veren tarçınlı içecekler zayıflamanızı hızlandıracaktır.

Yeşil çay ile zayıflama: Termojenik etkisi olan ve vücutta yağ yakımını hızlandıran yeşil çay oldukça düşük kalorilidir. Yeşil çay diyeti ile haftada 3500 kalori yakabilir ve bu şekilde haftada bir kilo verebilirsiniz.

Zayıflatan Kolay Yağ Yakan Guar Sakızı: Zayıflama haplarının imalatında kullanılan bu bitkinin anavatanı Hindistan ve Pakistandır. Tohumları öğütülerek kullanılan bu bitkinin de yağ yakıcı enzimler içerdiği bilimsel olarak tespit edilmiştir. Guar sakızının aynı zamanda idrar sökücü özelliği de vardır.

Kolay Yağ Yakan Rezene Çayı: Vücuttan yağ atımını hızlandıran rezene çayının içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde kendinizi dinç hissedebilirsiniz. Kilo vermek için günde 3 kez rezene çayı içebilirsiniz.

Karahindiba Kökü: Termojenik yağ yakıcı uçucu bir takım yap asitleri taşıyan karahindiba zayıflamada da kullanılabilinecek şifalı bir bitkidir. Vücuda yağ depolatan sodyum dengesizliğine iyi gelmesi köklerindeki bol miktardaki potasyum mineralina borçludur. Salatalarınızda kullanabilirsiniz.

Adamotu Mandrake otu: Zayıflama ilaçlarının içeriğinde faydalanılan bu bitkinin köklerinde yağ yakıcı alkoloidler bulunur. Yaprakları aşırı miktarda tüketilmemelidir.

Yulaf – Arpa: Akşam yemeğinde tercih edeceğiniz büyük bir tabak arpa ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Özellikle göbek sorunu olanlar mutlaka denemeli.

Sirke: Sütle ya da sodayla seyrelteceğiniz bir kaşık sirkeyi mutlaka her gün tüketmelisiniz. Sirke vücudun yağlarını parçalamasını yardımcı enzimleri harekete geçiren bir özelliğe sahiptir.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir