Böcek Sokması

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 164
sponsorlu reklam

Çoğunlukla vücutta beliren bir kabarma şeklinde fark edilen böcek soktuğunda hissedilmeyen, kaşıntı ve yanma gibi hisler ile beraber ortaya çıkan böcek sokması oldukça sık rastlanır bir durumdur.

Böcek sokmalarına karşı şu tedavileri uygulayabilirsiniz

Mısır nişastasını karbonatlı suyla ya da limon suyu ile karıştırarak böceğin soktuğu yere sürünüz. Böcek ve özellikle sivrisinek sokmasının kaşıntısını azaltmak için, sokulan yeri sirkeye batırdığınız pamukla ovunuz.

Böcek sokmalarının kaşıntısını ve acısını yumurta akı sürerek de giderebilirsiniz.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir