Buhar Banyosu Nasıl Yapılır

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 183
sponsorlu reklam

Özellikle cilt için yararlı olan buhar banyosunu şöyle yapabilirsiniz:

Bir çaydanlıkta kaynatacağınız suyu bir kabın içine dökünüz ve içine bir iki tutam papatya atınız. Yüzünüzü buharın üstüne tutarak başınızın üstünü havluyla örtün, buharın dışarı çıkmasını önleyiniz. 10- dakika kadar yüzünüzü bulıarm üzerinde tuttuktan sonra nemli havluyla kompres yapınız.

Buhar banyosu, özellikle yağlı ciltler için yararlıdır. Cildi dinlendirmek ve cilt gözeneklerini açmak amacıyla zaman zaman buhar banyosuna başvurulabilir.

Bazı cilt tipleri için buhar banyosu zararlıdır. Özellikle akne rozesea adı verilen hastalıkta buhardan kaçınmak gerekir. Buhar banyosunun ardından beklenmedik kızarıklıklar, ciltte rahatsız edici düzeyde kuruma veya cilt lekeleri oluşmaya başlaması halinde tekrarından sakınınız.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir