Çentiyane

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 39
sponsorlu reklam

Çentiyane bitkisinin vatanı Orta Avrupadır. Yüksek dağlardaki çayırlarda yetişen çok senelik otsu bir bitkidir. Bursa, İzmir ve Ayancık taraflarında rastlanır. Küşad, Güşad, Jensian ve Centiyane olarak bilinmektedir.

Çentiyanenin Faydaları;
İştahı açar, mide bozukluklarını giderir.
Kandaki kırmızı ve beyaz küreciklerin miktarını artırır.
Ateş düşücü olarak kullanılan Çentiyane aynı zamanda ferahlık verir.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

“Çentiyane” üzerine 1 yorum

  1. Asuman dedi ki:

    Konular gerçekten çok akıcı tebrik ediyorum. Yazılar ve yazarlar gerçekten araştırıp yazıyor bunları belli. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir