Cildi Gençleştiren Besinler

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 203
sponsorlu reklam

Kadınlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar, her daim güzel, bakımlı ve genç görünen bir cilde sahip olmak isterler. Beyler de partnerlerinin böyle bir cilde sahip olmasını arzu ederler. Estetik operasyonlar dışında da bu isteğe kolayca ulaşmak mümkün. Hem de pratik ve ucuz yöntemlerle.

cilt-genclestiren-besinler Cildi Gençleştiren Besinler

Cildinizin yaşlanmasını önlemek istiyorsanız, mutlaka beslenmenize dikkat etmelisiniz. Çünkü yanlış beslenme biçimleri cildi çok yorar ve erken yaşlanmasına sebep olur. Beslenmenizde cilde iyi gelen, cildi gençleştiren besinler üzüm, domates, elma, kivi, muz, yaban mersini gibi sebze ve meyvelere ağırlık vermelisiniz. Bu tarzda beslenme alışkanlığınızın yanı sıra, cilde gerekli ve yeterli nemi sağlayan, yaşlanmayı önleyici ve geciktirici kremler kullanarak, cildinizin rutin bakımını da ihmal etmemelisiniz. Ancak bahsedilen bu kremlerin etkisinin de bir yere kadar olduğunu hatırlatalım.

Direkt ve yoğun güneş etkisi cildinizin yaşlanmasında en büyük etkenlerden biridir. Güneş zamanla cildin yağ yastıkçıklarını azaltır, çizgiler ve gözenekler oluşturur. Ayrıca ozon tabakasındaki delik nedeniyle UV ışınlar, cildinizde iyi ya da kötü huylu lekeler ve kabartılar oluşmasına sebep olabilir.

Cildinizin yaşlanma etkilerini azaltmak istiyorsanız, teknolojinin nimetlerinden de yararlanabilirsiniz. Özellikle son yıllarda kullanılan kimyasal yüz soyma işlemleri, peeling, yüz mezoterapileri size bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak çok hassas bir cilde sahipseniz, bir dermatoloğa başvurmanızı öneririz. Zira bu tür yoğun bakım işlemleri, hassas ciltlerde istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir