Deniz Tutması

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 155
sponsorlu reklam

Denize tekne, kayık veya gemi ile açıldığımızda özellikle uzun süreli yolculuklarda deniz tutması veya deniz çarpması adını verdiğimiz bir durum yaşarız. Çoğu zaman kısa süreli ve geçici bir durum olsa da kimi zaman etkileri daha uzun sürerek tedaviye ihtiyaç duyulabilir. Bazende zorunlu bir yolculuk öncesi deniz tutmasına karşı önlem almak isteyebiliriz.

Denge uzuvlarının tahrişe uğraması yüzünden baş dönmesi mide bulantısı, sıkıntı, korku halleriyle beliren rahatsızlık. Nakil vasıtalarının bilhassa gemilerin muttarit sallantısı bu hali meydana getirir. Tren ve otomobil yolculuğunda da belirebilir. İlaç olarak nebati sinir cümlesini teskin edecek ilaçlar (dramamine gibi) ve son zamanlarda B6 vitamini kullanılmaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir