Doğal Kilo Alma Yöntemleri

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 217
sponsorlu reklam

Kilo almak isteyenlerin derdini anlatmasının oldukça güç olduğu bir çağda yaşıyoruz. Obezitenin giderek yayıldığı günümüzde insanların büyük bir bölümü kilo vermeye çalıştığı için, kilo almak isteyenlerin bu isteği genelde hayretle karşılanıyor. Fakat uzmanlar metabolizma etkenleri dolayısıyla zayıf olan kişilerin kilo vermek isteyenlerden daha zorlandığını belirtiyor.

Kilo almak isteyenlere bilinçsizce yapılan başlıca öneri yoğun karbonhidrat içeren, bol kalorili besinler tüketmeleri. Evet bu yaklaşım bir bakıma doğru. Aldığınız karbonhidrat ve kalori miktarını artırmanız gerekiyor olabilir. Fakat bilinçsizce, bir anda yüklenerek yaptığınız takdirde çok geçmeden bu defa kilo vermek için mücadele ediyor hale gelebilirsiniz.

Kilo almak için yapılması gereken çok açık! daha fazla yemek. Bunun için iştah açıcılara ihtiyaç duyabilirsiniz.

İşte sizin için iştah açıcı bitkiler: Yaban Turpu, Kişniş, Hindiba, Hardal, Çentiyane, Çemenotu, Biber, Yeşil Salata.

Öğünlerinizde yukarıdaki iştah açıcı besinleri de ekleyerek daha fazla yemek yemeye kendinizi alıştırabilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise karbonhidrat ağırlıklı beslenmektir. Günde bir öğün mutlaka makarna veya pilav tüketmelisiniz. Ayrıca fındık ezmesi, fıstık ezmesi, ceviz, fındık gibi besinlerde kalorisi yüksek olması dolayısıyla kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir