Elma

Meyve Fadalı Bilgi Yazar 240
sponsorlu reklam

Çeşitlilik bakımından tatlı, ekşi ve mayhoş bir tada sahip Elmanın faydaları, elma hangi hastalıklara iyi gelir? Elmanın yararları neler? Elma nelere iyi gelir?

Harika kokusu ve içerisinde bulundurduğu vitaminlerle evlerin vazgeçilmez meyvelerinden biri olan Elma, bir çok hastalığın tedavisinde de alternatif tıpta kullanılıyor. Büyük etkilere sahip elma vitaminler, mineraller ve antioksidanlar sayesinde “mucize besinler” arasında gösterilmeye hak kazanmış bir meyvedir. Yeşil, kırmızı ve sarı renkleri olup, ekşi, tatlı ve mayhoş tada sahip cinsleri bulunmaktadır. Gül ailesine dahil olan ağacın meyvesi olan elmadan yararlanılıyor.

Elmanın Faydaları

 1. Kasları kuvvetlendirir. Sinirleri yatıştırır.
 2. Fiziki ve ruhi yorgunlukları giderir.
 3. Kanı temizler. İdrarı attırır.
 4. Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar.
 5. Hazmı kolaylaştırır.
 6. Cilde tazelik kazandırır.
 7. Kolesterolü düşürür.
 8. Damar sertliğini önler.
 9. Şeker hastalığına iyi gelir.
 10. Kalp krizini önler.
 11. Karaciğer ve dalak hastalıklarına iyi gelir.
 12. Öksürüğü keser.
 13. Bulantı ve kusmaları geçirir.
 14. Bağırsak kurtlarının düşürülmesine yardımcı olur.
 15. Uçukları iyileştirme özelliğine sahiptir.

Aslında elmanın faydaları saymakla bitmez. Bir çok hastalığa iyi gelen bu meyve hem sevilerek tüketiliyor hemde insan vücuduna fayda sağlıyor.

Elmanın Ek Faydaları

 1. Soyulmuş ve rendelenmiş elma ishal ile seyreden hastalıklar için mükemmeldir. Yalnızca rendelenmiş elmaya izin verilen bir iki günlük oruç diyeti etkilidir. Bu iş için olgunlaşmamış elmalar olgunlaşmış elmalardan daha iyidir.
 2. Diğer taraftan eğer hafif bir müshile ihtiyaç duyarsanız bir kaç tane bütün elma yiyin.
 3. Soyulmuş elma kabukları, kurutulup romatizma hastalıkları için iyi geldiği söylenen çayı hazırlanabilir.
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER KONULARIM

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir