Enginar

Sebze Fadalı Bilgi Yazar 229
sponsorlu reklam

Bilinen en eski yemek ve sebze olarak tüketim sebzelerinden biri olan Enginarın faydaları, hangi hastalıklara iyi gelir? Nelere iyi gelir? Enginarın yararları..

Killi, kumlu ve rutubetli yerlerde yetişen enginarın, çiçeği, sebze olarak kullanılır. Yumru şeklinde çiçekleri olan ve 2 metreye kadar uzanabilen bir bitki olan Enginar, A ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir, potasyum, manganez ve fosfor mineralleri açısından zengindir.

Enginar Faydaları

  1. Kandaki üre ve kolestrolü düşürür.
  2. Fiziksel ve ruhsal bozuklukları giderir.
  3. Vücuda zindelik verir.
  4. Sinirleri güçlendirir.
  5. Böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesini sağlar.
  6. Sarılık hastalığının tedavisinde kullanılır.
  7. Romatizma ağrılarını geçirir.
  8. Mide ve bağırsakların temizlenmesi sağlar.
  9. Damar sertliğini giderir. Kalbe iyi gelir.
  10. Karaciğer için çok faydalıdır.
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER KONULARIM

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir