Frengi Tedavisi ve Frenginin Belirtileri

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 195
sponsorlu reklam

Frengi bakterilerin yol açtığı bir rahatsızlıktır. İlk olarak ağız veya cinsel yol ile bulaşır. Zaman içerisinde vücudun büyük bir bölümüne yayılabilir. Frengi genelde cinsellik yoluyla bulaşır fakat kimi zaman öpüşerek bulaştığı da görülmektedir.

Frenginin Belirtileri

Hastalık bulaştığında, bulaşma bölgesinde bir ya da çok daha küçük yara oluşur. Yaralar 2-6 hafta arasında iyileşir ama iyileşme sürecinde oldukça bulaşıcıdır. Frengi tedavi edilmezse ayakların üstünde ya da avuç içinde döküntü oluşur. Uzun dönemde beyin ve kalbi etkiler.

Frengi hastalığının tedavisi pratik ve kolaydır. İhmal edilmeden tedaviye başlanması vücudun diğer bölgelerine veya bir başkasına bulaşma riskini azaltır.

Frengi Tedavisi

Antibiyotikler hastalığın tedavisinde oldukça etkilidir. Düzenli kontrollerde frengi teşhisi almış bir kişnin seks partnerlerini uyarması önemlidir.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir