Ginseng

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 185
sponsorlu reklam

Ginseng Kore’de yetişen 80-150 santim yüksekliğe kadar erişebilen, yapraklarını dökmeyen çok senelik otsu bir bitkidir. Günümüzde hala Çin ve Kore’de yetiştirilmektedir. Ginseng, Adam Otu ve Kuvvet Kökü olarak ta bilinmektedir.

Ülkemizde temini oldukça zor olan bitkidir. Topraklarımızda yetiştirilmediğinden dolayı Çin veya Kore’den getirtilmektedir. Kökünden yararlanılan Ginseng’in Faydaları oldukça fazladır ve bu sebepten dolayı dünyanın her yerinde ilgi görmektedir.
 

Ginseng Faydaları

 1. Adam Otu olarak ta adlandırılan ginseng her türlü gerginliği ve yorgunluğu giderir.
 2. Yaşlılıktan ileri gelen pek çok sorunu çözer.
 3. Tek tek hastalıkları iyileştirmekten ziyade vücudun genel sağlığını korur.
 4. İnsan zekasının gelişiminde çok etkilidir.
 5. Yaşlanmayı geciktirici özelliği vardır.
 6. Yaşlılara kuvvet ve zindelik verir.
 7. Sinirsel yorgunlukları giderir.
 8. Düşük tansiyonu dengeler.
 9. Cinsel gücü artırır.
 10. Kandaki şeker oranını dengede tutar.
 11. Baş ağrılarını giderir.

 
Aktif maddelerini Tanen’ler oluşturmaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir