Hamamelis

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 93
sponsorlu reklam

Vatanı Amerika’ nın tropikal bölgeleri olan Hamamelis 2-5 metre yüksekliğinde ağaçtır. Halen Amerika ve Kanada’ nın rutubetli ormanlarında yetişmektedir. Sonbahar aylarında toplanarak kurutulmasının ardından fırınlanan yaprakları kullanılmaktadır.

Hamamelis’in Faydalari

  1. Damarları daraltır ve büzer.
  2. Flebit, hemoroid ve varis’de çok kullanılmaktadır.
  3. Damar büzücü etkisiyle kanama dindirici olarak haricen kullanılır.
  4. Basit yaralarda iyileşme sağlamak amacıyla ve basurlarda merhem olarak tüketilebilir.
  5. Dahilen kabız yapıcı olarak kullanılır.
  6. Kozmetik endüstrisinde de bakım kremleri ve losyon yapımında kullanılır.

Aktif maddeleri; Gallik Tanen, serbes gallik asit, recine ve saponin’dir. (Bu drogdaki tanen başka droglarda bulunmamaktadır.)

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir