Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 211
sponsorlu reklam

Mevsim değişiklikleri, sert rüzgarlar, kozmetik ürünleri ve güneşe maruz kalmak cildinizle ilgili problem yaşamanıza mı sebep oluyor? Öyleyse ne yazık ki sizin de cildiniz oldukça hassas. Genellikle kolayca alerjik reaksiyon gösteren kuru ciltlerin “hassas cilt” kategorisine girdiğini belirtmemiz gerek. Hassas ciltlerin diğer ciltlere göre daha özel bakıma ihtiyaç duyduğu da bir gerçek. Peki ama hassas cildinizin ışıl ışık görünmesini nasıl sağlarsınız, işte cevabı:

Makyaj ürünleri, pek çok kimyasal içeren bileşenlerdir. Ama ne olursa olsun pek çok kadın için makyajdan vazgeçmek çok zor. Öyleyse dikkat edilmesi gereken aşama, makyajın temizlenme aşaması. Mutlaka hassas ciltler için üretilmiş ve dermatolojik testlerden geçmiş, boya içermeyen, kokusuz, derinlemesine temizlik sağlayan ancak temizlerken tahriş etmeyen bir makyaj temizleyici seçmelisiniz. Ayrıca makyajınızı temizlerken pamuk kullanmalısınız.

Hassas-Cilt-Bakimi Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri

Makyaj temizlemek, hassas ciltleri korumak için yeterli değil. Mutlaka cildiniz nefes alacak kadar derinlemesine temizlenmeli. Ancak cilt temizleyicilerini sünger, bez gibi materyallerle cildinize uygulamaktan kaçınmalısınız. Elinizi kullanarak, oval hareketlerle temizleyici uygulamanızı öneririz.

Makyaj ve cilt temizleyici seçerken alkol içeren ürünlerden kesinlikle kaçınmalısınız. Buna ek olarak parfümlü tonikler yerine doğal gül suyu veya okyanus mineralleri bakımından zengin bakım suları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Cildinizin temizleme işleminden sonra cildinizi mutlaka nemlendirmeniz gerekmekte. Nemlendiricinizin parfüm ve boya içermemesine özen göstermenizde fayda var. Ayrıca güneş koruyucunuzu seçerken de paba içermemesine dikkat etmelisiniz.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir