Karpuz ile Zayıflama

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 203
sponsorlu reklam

Yaz aylarının vazgeçilmez besinlerinden biri olan karpuz kilo vermek isteyenlerin imdadına yetişiyor. Yaz aylarında sıcaklarında etkisiyle yağlı yiyeceklerden rahatsızlık duyarız. Bu yüzden gün sıcaklığının yoğun bir biçimde hissedildiği saatlerde karpuz, kavun gibi sulu ve serinletici etkisi olan meyveler ile beslenmeye ağırlık veririz. Üstelik Karpuz’un Faydaları bununla da sınırlı değil.

En sulu meyvelerden biri olan karpuz kolay sindirilebiliyor ve kalori miktarı oldukça az. 100 gram karpuzun kalori miktarı sadece 19‘dur. Diğer besinlerden bazıları ile karşılaştıracak olursak; 100 gram elma 60 kalori, 100 gram patates 100 kalori ve yine aynı miktardaki mercimek 320 kaloridir. Yaz aylarında karpuz ağırlıklı beslenme ile hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Ayrıca karpuzun faydaları bununla da sınırlı değil.

Böbrek ve mesanedeki kumların dökülmesini sağlar.
Bağırsakların çalışmasını düzenler.
Hazmı kolaylaştırır, susuzluğu giderir.
Özellikle yaz aylarının yoğun sıcaklarında zaman zaman mideyi rahatlatmak amacıyla tüketilmelidir.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir