Kasık Biti

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 200
sponsorlu reklam

Kasık bitleri kan emerek beslenen küçük böceklerdir. Rahatsız edici olsalar da zararsızdırlar. Kasık çevresindeki kıllar da ve anal yol etrafındaki kıllar da yerleşirler. Koltuk altı ve kaş gibi vücudun diğer bölgelerinde de görülebilirler.

Neden Olur: Kasık bitleri genital ilişki yoluyla bulaşırlar. Bitler bir kişiden diğerine atlar.

Kasık Biti Belirtileri: Bitlerin kan emmesi sonucu kasık bölgesinde kaşıntılar ile kendini belli edebilir. Ayrıca giyselerde ufak kan izleri görülebilir.

Nasıl Korunulur: Kasık bitlerinin bulaşması konusunda yapılacak çok fazla bir şey yok. Fakat kasık biti tedavisi olduysanız partnerinizi bu konuda bilgilendirmeniz gerekiyor. Onunda tedavi olması gerekiyor aksi halde size de yeniden bulaşma riski devam ediyor olacaktır.

Kasık Biti Tedavisi: Kasık bitlerinden kurtulmanın yolu gayet kolaydır. Kasık biti ilacı eczaneden ya da doktorunuzdan alabileceğiniz bir losyonu bitlerin bulunduğu bölgeye uygulayarak tedavi olabilirsiniz. Çarşaflarınızı ve havlularınızı yıkayarak bitlerin bırakmış olabileceği yumurtalardan kurtulabilirsiniz.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir