Merzancoş

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 236
sponsorlu reklam

Bir çok isme sahip, halk arasında iyi bilinen şifalı bir bitki, Merzancoş faydaları ve hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Merzancoş yararları nedir…

İnsanlar doktor ve sağlık ekipmanlarını kullandıktan sonra ekstra olarak alternatif tıbba yönelerek hastalıklarına çare aramaktadır. Bizim görevimizde kitap, ansiklopedi ve bir çok kaynaktan insanların yararlanabilecekleri şifalı bitkileri sitemizde yayımlamaktır. İşte size bahsettiğimiz şifalı bitkilerden Merzancoş, bu sağlıklı bitkilerden biridir. Biraz daha özelliklerinden bahsedecek olursak; Merzancoş, meşhur bir ottur. Balık otu, sıçan kulağı, can otu ve merzan kuş ismiyle de anılan ve bir çok faydası bulunan bir bitkidir.

Merzancoş Faydaları

  1.  Bal ve suyla kaynatılıp içilirse, karın ağrısına ve çişini tutamayanlara iyi gelir.
  2. Rahim gazlarını giderir.
  3. Sara hastalığına, Sinir bozukluklarına, baş ağrısına iyi gelir.
  4. Meyan köküyle suda kaynatılıp içilirse, nefes darlığına iyi gelip solunum yollarını rahatlatır.
  5. Kuru Merzancoş otunu dövüp tozu buruna çekilirse insanı aksırtarak sinüs yollarını temizler.
  6. Suyu kulağa damlatılırsa kulak ağrılarını giderir.
  7. Hamura katılıp yakı yapılır şiş gözlere konursa gözdeki şişliği giderir.
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir