Mesir Macunu

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 164
sponsorlu reklam

Mesir Macunu‘ nu ilk deneyen Merkez Efendi, Denizli’ nin Saruhanlı köyünde 1940 yılında doğmuştur. İsmi Musa olup Merkez Muslihiddin ve daha kısa Merkez Efendi olarak bilinir. Zamanın bütün büyükleri gibi ilk tahsilini doğduğu yerde yaptıktan sonra 1505′de on beş yaşında iken Bursa’ya gitmiş ve orada Veliyyüddin Medresesi’ne girerek hem medrese tahsilini yapmış, hemde asrın sayılı alimlerinden Hızırbey Zade Ahmet Paşa’dan ders almıştır.

Merkez Efendi, doğuştan üstün zekası, derin ilim aşkı ile kuvvetli bir tahsil sahibi olmuş, TIP ve Tedavi İlimleri üzerinde büyük bilgiye sahip olmuştur. Bir rivayete göre dönemin padişahı Kanuni Sultan Süleyman, Manisa‘da hastalanan annesinin hastalığının tedavisi için Merkez Efendi’den bir deva tertip etmesini istemiştir. Bunun üzerine 41 maddeden oluşan bir formül ile Mesir Macunu‘nu tertip etmiş ve Sultan’ın annesini iyileştirmiştir.

Kendine has kokusu olan Mesir Macunu oldukça lezzetli ve besin değeri güçlüdür. Günümüzde daha çok cinsel gücü artırma konusundaki etkisiyle tanınıyor olsa da vücut direncini artırmada, ağrı, sızı, sancı, soğuk algınlıkları, hazımsızlık ve iştahsızlık gibi problemlere de iyi gelmektedir. Ayrıca Mesir Macunu ruh hastalıklarının tedavisinde de önemli bir rol oynamaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

“Mesir Macunu” üzerine 1 yorum

  1. Geri bildirim: Çörek Otu Faydaları Nedir? - Çörek Otu Yararları Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir