Mide Ağrısı

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 173
sponsorlu reklam

Mide ağrısı veya mide yanması çok sık görülen bir vakadır. Genelde strese bağlı olarak ortaya çıkar. Stres, heyecan gibi psikolojik etmenler zemin hazırlar. Mide ağrısı tedavisi ortalama olarak 1 hafta içerisinde etkilerini göstermiş olması gerekir. 1 haftadan uzun süren mide ağrıları için uzman hekim kontrolüne başvurmakta fayda var.

Ciddi olmayan mide ağrıları için evde hazırlayacağınız bazı bitkisel yöntemler ile mide ağrısı tedavisini kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

Bal ve Tarçın Karışımı: Daha pek çok devası olduğu bilinen bal ve tarçın karışımı mide ağrısını geçirme de kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle mide ülserine karşı çok faydalıdır.

Damla Sakızlı Bitkisel Macun: Yüzlerce yıldır mide ağrısı tedavisinde kullanılan bir başka alternatif tedavi yöntemi ise damla sakızlı macundur. Bu macunun avantajı tüm aktarlarda kolayca bulunabiliyor olmasıdır.

Mide Ağrısını Geçirmede Yoğurt’un Faydaları

Yoğurdun mide ağrılarını geçirme üzerindeki etkileri uzmanlar tarafından sık sık dile getiriliyor. Bağırsakların çalışmasına yardımcı olan yoğurt, sindirim sisteminizin daha etkili bir biçimde çalışmasına da yardım ediyor. Mide ağrısı sürecinde kahve içmekten de uzak durmak gerekiyor. Kahve midenin en büyük düşmanlarından biridir. Tedavinin etkili olabilmesi için kahveden uzak durmakta fayda var.

Bu yöntemler dışında mide ağrısını geçirmek için Papatya Çayı ve Nane de kullanılmaktadır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir