Misk

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 254
sponsorlu reklam

Tibet ve Çin olmak üzere iki çeşidi bulunan geyik ve karacaya benzeyen Misk faydaları, Misk hangi hastalıklara iyi gelir? Miskin yararları nelerdir? Misk Nedir?

Güzel bir kokuya sahip Misk, geyik ve karacagiller sınıfından bir tür hayvandan elde edilir. Misk bu hayvanın göbeğinde meydana gelir, zamanla hayvan bunu düşürür ve bir zaman sonra güzel kokular yaymaya başlar, bu kokuyu yaymaya başladıktan sonra toplanılarak kullanılır. 2 çeşidi bulunan bu hayvan, Tibet ve Çin’ de bulunur fakat en iyisi Tibet miski olarak kabul edilir.

Miskin Faydaları

  1. Bir miktar misk sarı şebboy yağıyla ezip kullanılırsa cinsel gücü ve meniyi artırır.
  2. Misk içmek veya sürmek, kalbi ferahlatır.
  3. Rahimi aşağı olan kadınlar, sık sık misk koklarlarsa  faydasını görürler.
  4. Basur memelerine sürülürse iyi gelir.
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir