Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 203
sponsorlu reklam

Özellikle kış aylarında soğuk algınlığına paralel olarak görülen öksürüğe iyi gelen bitkiler arasında en önemli yere sahip olanlar Okaliptus, Gelincik, Ebegümeci olarak bilinir.

Öksürük çoğunlukla grip ile birlikte görülür. Grip rahatsızlığında 48 saat kadar istirahat genelde tedavi süreci için yeterli etkiye sahip olur. Eğer bu süreç içerisinde iyileşme görülmez ise doktora görülmekte fayda vardır. Öksürüğü geçirme için bir diğer öneri ise sıcak içecekler tüketerek boğazları yumuşatmaktır. Bu bilgiler sizin için yeterli olmadıysa ÖKSÜRÜĞÜ GEÇİRME konusunda daha kapsamlı olarak inceleyebilirsiniz.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir