Rezene

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 235
sponsorlu reklam

Maydanozgillerden sarı çiçekli, yaprakları iplik biçiminde parçalı, hoş kokulu baharat bitkisi olan Rezenenin faydaları, Rezene hangi hastalıklara iyi gelir?

(Foeniculum vulgare), maydanozgiller (Apiaceae) familyasından iki metreye kadar boylanan iki yıllık kokulu otsu bitki türü. Ana vatanı Akdeniz ve Yakın Doğu’dur. Bileşimi Yağ, şeker, protein, mineraller den oluşmaktadır. Yaprakları ve meyvesi kullanılan rezene bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Rezene Faydaları

  1. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür
  2. Damar sertliğine iyi gelir
  3. Kolite iyi gelir
  4. Üremiye iyi gelir
  5. Adet dönemini rahatlatır
  6. Kabızlığa iyi gelir
  7. Romatizmaya iyi gelir
  8. Anne sütünü artırır
  9. Suyu göze parlaklık verir, idrarı, adet kanamasını artırır ve sütü çoğaltır.
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir