Sandal Ağacı

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 255
sponsorlu reklam

Yağı ile meşhur güzel koku veren Sandal ağacı faydaları nedir? Sandal ağacı nelere iyi gelir? Sandal ağacı hangi hastalıkların tedavisinden kullanılır?

Sandalgillerden güzel kokulu, boyu ufak olan bir ağaçtır. Yaprakları karşılıklı olan ve yapraklarını dökmeyen bir yapıya sahiptir. Meyveleri kiraz boyutlarında olup siyaha benzer bir renge sahiptir. Çiçekleri de bulunan ağacın çiçekleri sarımtırak kırmızı bir renge sahiptir. Hekimlikte de kullanılan bir yağa sahip olan ağacın; odunu (Lignum santali) sarımtrak renkte olup kokuludur. Ağaçtan çıkan bu odundan; uçucu bir özelliğe sahip bir yağ olan (Oleum santal/ Santal esansı) çıkarılır.

Sandal Ağacı Faydaları

  1. Sandal, sirke ve gül suyu ile birlikte kullanılırsa baş ağrısını teskin eder.
  2. Sandal şurubu karaciğeri kuvvetlendirir ve susuzluğu giderir.
  3. Kabızlık yapan ilaçların içerisine katılır.
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir