Sarımsak

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 257
sponsorlu reklam

Alternatif tıp uzmanlarının önerdiği doğal bir antibiyotik olan Sarımsağın faydaları? Sarımsak nelere iyi gelir? Sarımsak hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Yüzyıllar boyunca her ülkede, hem yemeklerde hemde doğal antibiyotik olarak kullanılan Sarımsak, bilinen ve bilinmeyen bir çok hastalığa deva olmuş durumda. Cilt, Saç bakımı ve iç hastalıkların tedavisinde kullanılan ve alternatif tıbbın vazgeçilmezi olan sarımsak yeni faydaları ve yeni özellikleri ile insanlara umut olmaya devam ediyor. Bilinen en eski kaynaklardan biri olan Sümer yazıtlarında da sarımsaktan bahsedilmiş öncelikle indus vadisine giden sarımsak oradan da Çin halkı tarafından tüketilmiş sonrasında Kore ve Japonya’ ya geçmiştir. Japonlar sarımsağı sağlık amaçlı soğuk algınlığı için kullanmışlardır.

Sarımsak Özellikleri

  1. Sarımsak bahçelerde ve tarlalarda yetiştirilen bir bitkidir. Hekimlikte de kullanılır.
  2. Bu bitkinin baş kısmı, dişli bölümü hem yenilir hemde baharat olarak kullanılır.

Sarımsak Faydaları

  1. Balgamlı hastalıklar ve felç hastalıklarına iyi gelir.
  2. Tıkanıklıkları açar, katı şişlikleri çözer, hazmı kolaylaştırır. Bağırsakları çalıştırır, idrar söktürür ve çoğaltır.
  3. Haşarat sokmalarına, soğuktan meydana gelen bütün şişliklere karşı panzehirdir.
  4. Sarımsak dövülüp macun haline getirildikten sonra yılan ve akrebin soktuğu yerlere merhem gibi sürülürse vücudu ısıtır ve zehri çeker.
  5. Sarımsak balgamı keser, gazı giderir.
  6. Müzmin öksürüğe faydalıdır.
  7. Çiğ olarak yenilmesi daha faydalıdır.
  8. Kanser tümörlerinin büyümesini önler, dizanteri ve tifo hastalıklarına karşı iyi gelir.

UYARI: Sarımsak susuzluk yapar, safrayı tahrik eder ve ağız kokusu yapar. Sedef otu yaprağı çiğnemek veya hasır otu çiğnemek kötü kokuyu giderir.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir