Sedir Ağacı

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 251
sponsorlu reklam

Genelde temizlik amaçlı kullanım şekli ön plana çıkan Sedir ağacı faydaları nedir? Sedir ağacı ne için kullanılır? Sedir ağacı yararları nelerdir?

Sedir, Trabzon hurması cinsinden, Arabistan kirazı veya dağ servisi denilen büyük bir ağaçtır. Ayrıca bazı kavimlerde yılbaşında evlerine götürülüp süslenen çam ağaçları da bunlardır. Sedir ağacı ülkemizin her yerinden yetişebilen önemli orman ağaçlarından biridir. Rivayetlere göre bu ağacın çıkış noktasının Lübnan olduğu ve bu yüzden bu bitkiye Lübnan sediri de denmektedir.

Sedir Ağacı Faydaları

  1. Yaprağı kurutulup toz haline getirilerek temizlik için kullanılır.
  2. Cünüplükten temizlenme, elbise temizliği ve cenazelerin yıkanmasında kullanılır.
  3. Kullanılış şekli ise, temizlenmek istenilen yere sürmek ovalamak sonra üstüne su dökmektir. Veya bu tozu sıcak su içine atılır ve bu su ile temizlik yapılır.
  4. Adet kanamasından sonra temizlenmek isteyen kadınlar sedir ağacının tozunu kullanır.
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir