Tere

Şifalı Bitkiler Fadalı Bilgi Yazar 269
sponsorlu reklam

Turpgiller ailesinden, yaprakları geniş, her mevsim üretilebilen ve bulunabilen, yaprakları ve tohumu şifa amacıyla kullanılır. Vitamin ve mineral değeri yüksek Terenin faydaları saymakla bitmez. Tere hangi hastalıklara iyi gelir. Terenin yararları nelerdir?

Profesör Saraçoğlu tarafından övülerek anlatılan tere onun söylemi ile; balgam söktürücü, anfizeme karşı, kolestrol düşürücü, akciğer kanserine karşı, iyi huylu prostat büyümelerine karşı ve kanser hastalarına yardımcı bit bitkidir. Sararmaya yüz tutmuş olan tereyi kesinlikle çöpe atmanızı öneren Saraçoğlu taze olmayan sararmış tere zehirlidir ve içinde toksin maddeler bulunur ve yarar görülecek yerde zarar görülür demiştir.

Terenin Faydaları

 1. Vücut ısısını artırır, bağırsakları yumuşatır, soğuktan dolayı meydana gelen kanlı basura karşı iyi gelir.
 2. Cinsel istek ve arzuyu tahrik eder.
 3. Tütsüsü, haşaratı kaçırır. Ağrı ve sızıya iyi gelir.
 4. Şişliklere iyi gelir, kalp çarpıntılarını giderir.
 5. Bağırsak kurtlarını ve tenyayı düşürür.
 6. Uyuzlu yaralara karşı iyi gelir.
 7. Tere tohumu dövülüp bal ile macun yapılırsa şişliklerin üzerine konursa iyi gelir.
 8. Suyunun içilmesi zehirlenmelere karşı iyi gelir.
 9. Saç dökülmesini önler.
 10. Arpa kavutu ve sirke ile karıştırılıp macun yapılırsa siyatik ağrısı olan yerlere merhem gibi sürüldüğü zaman gayet faydalıdır.
 11. İştah açar, nefes darlığı ve dalak büyümesine karşı iyi gelir. Akciğeri temizler, adet kanamasını söktürür.
 12. Siyatik’e ve büyük abdest yapıldığında meydana gelen makat ağrılarına, içildiği veya lavman yapıldığı zaman gayet iyi gelir.
 13. Akciğeri balgamlardan temizler.
 14. Havanda döküldükten sonra 20 gram kadarı ılık suya katılıp içilirse şişkinlikleri giderir ve kulunç ağrısına iyi gelir.
 15. Soğuktan meydana gelen baş ağrılarına iyi gelir.
 16. Kavrulup su ile karıştırılıp içilirse, kavrulmadan dolayı yumuşatıcı özelliği kaybolduğu için kabızlık yapar.
Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir