Yanık İzi Nasıl Geçer

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 193
sponsorlu reklam

Yanık tedavisinde uygulanan yöntemlerin başında yanık kremleri geliyor. Doktorlar tarafından önerilen ve eczanelerden temin edilen yanık kremlerinin yanı sıra alternatif tıpta bitkisel yanık izi geçirme yöntemlerine de kimi zaman başvurulabiliyor. Yanığın şiddetine göre uygulanacak olan methodlar değişiyor. İleri safha yanık izleri için mutlaka doktora başvurmak gerekiyor. Yanık tedavisinde bitkisel kürlerin başında patates kürü geliyor. İkinci ve üçüncü derece yanıklar için tercih edilen patates kürü birkaç adet patatesin yıkanıp soyulmasının ardından ince ince rendelenerek yanık izinin üzerine tamamen kapanacak şekilde yerleştirilmesini takiben 12 saat kadar bekletiliyor. Bu yöntem ikinci ve üçüncü dereceden yanıklarda iz kalma oranını azamiye indiriyor.

Doğal ve bitkisel yöntemler ile yanık izi geçirilemediği takdirde belirli bir safhaya kadar ilaç ve operasyonlar ile müdahale edilebiliyor. Büyük, rahatsız edici ve bitkisel kürler ile çözüm bulunamayan yaralar için cerrahi operasyonlar uygulanabiliyor.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir