Yorgunluk Giderici Bitki Çayı

Bitkisel Çaylar Fadalı Bilgi Yazar 167
sponsorlu reklam

Çalışma ortamlarında yaşanan yoğun tempo, stres koşuşturmacanın ardından eve gelip oturduğumuzda anlarız ne kadar yorulduğumuzu. Bu tip yorgunluk bedenin ve zihnin aşırı yorulmasıyla ilgilidir. Fakat yorgunluğunuz altı aydan uzun bir süredir devam ediyorsa bir hekime başvurmanız yerinde olacaktır. Aşırı uyku hali, bitkinlik, çeşitli bölgelerde görülen kas ağrısı, sürekli şekil değiştiren baş ağrısı kronik tip yorgunluğun belirtileridir. Yorgunluğunuz sebebi eğer tıbbi kaynaklı değilse bir bardak bitki çayı içerek rahatlayabilirsiniz. Siyah çayı en az 4-5 dakika demledikten sonra içine 8-9 adet karanfil koyup içtiğinizde saç diplerinizde bile bir kıpırdanma oluştuğunu görecek ve kendinizi oldukça dinlenmiş hissedeceksiniz. Sallama çay kullanmamaya dikkat etmelisiniz demleme çay olması önemlidir.

Yine dolu bir çay kaşığı mate yaprağı, bir çay kaşığı kırmızı ginseng, yarım tatlı kaşığı yeşil çay, yarım tatlı kaşığı toz zencefil ve iki adet avokado yaprağının üzerine kaynar su koyulup 4-5 dakika dinlendirildikten sonra süzülüp içilerek de vücudunuzu dinlendirebilirsiniz.

15- 16 tane taze maydanoz saplarıyla beraber robotta öğütülür.Bu işlemi blender la da yapabilirsiniz. Üzerine iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve yarım bardaktan biraz fazla klorsuz su eklenir. Bir iki dakika robot veya blender da iyice karıştırılır. Sabahları aç karnına kahvaltıdan on beş dakika önce içilir. On beş gün boyunca küre devam edilir, yedi gün ara verdikten sonra tekrar on beş gün daha devam edilir.

Kakulenin uyandırıcı ve zihni açıcı etkisi olduğu bilinmektedir.İki üç adet kakuleyi günde üç dört kez kabuklarını soyup ağzınıza alın biraz ağzınızda tuttuktan sonra çiğneyip yutabilirsiniz.
Verdiğimiz önerileri uyguladığınızda kendinizi daha dinç hissedeceksiniz ve sabah uyandığınızda yeni güne içinizdeki bol enerjinin verdiği pozitiflikle başlamanız işinizde daha verimli olmanızı sağlayacaktır.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir