Zayıflatan Bitkiler

Faydalı Bilgiler Fadalı Bilgi Yazar 168
sponsorlu reklam

Çağımızın en büyük dertlerinden biri olan kilo verme problemini kimyasal ilaçlara bağımlı kalarak çözmek zorunda değilsiniz. Kilo vermek için zayıflatan bitkileri günlük yaşamınızın bir parçası haline getirmeyi prensip haline getirmeniz yeterli olacaktır. Bildiğiniz gibi hızlı kilo vermek genelde pek çok sorunu beraberinde getirir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için yediklerimize dikkat etmemiz ve zayıflatıcı etkisi olan bitkilerden faydalanmamız yeterlidir. İşte mucizevi bir şekilde zayıflatan bitkiler;

TARÇIN: Metabolizmayı hızlandıran,tokluk hissi oluşturan özelliklere sahiptir.
LİMON: Sabahları,1 su bardağı ılık su içine 1 tatlı kaşığı bal,1 limon suyu ilavesi ile alındığında yağ yakıcı özelliği ortaya çıkmaktadır. Bu metodu diyabet ve mide problemi olanlara tavsiye etmiyorum.
NİLÜFER ÇİÇEĞİ: İştah azaltıcı,yağ yakıcı,ödem çözücü özelliklere sahiptir.
MAYDONOZ SAPI: Özellikle kaynatılarak sabah aç karna içildiğinde etkili bir ödem çözücüdür.
YEŞİL ÇAY: Bir doğa mucizesi olan bu bitki,antioksidan(zehirli maddeleri metabolizmadan uzaklaştıran),lipit düşürücü,kan şekerini düzenleyici,bağışıklık sistemini güçlendirici özelliklere sahiptir. Her gün 2-3 fincan içilmesi önerilmektedir.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Fadalı Bilgi Yazar}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir