Faydaları Nedir – Sağlık, Bitkisel Tedavi Ve Faydaları
Acı Badem
Sosyal Medyada Paylaş
18 Ocak 2017
Fadalı Bilgi Yazar

Acı Badem

Ağacı, gövdesi, kökü genelde kaynatılarak kullanılan Acı Badem bitkisi faydaları ile sayılmakla bitmez aslında. Herbalist İbrahim Gökçek konuk olduğu bir programda kanserin geçmesinde etkili olduğunu söylediği Acı Badem içerisinde bulundurduğu Amiglabin yani B17 Vitamini ile kanserin devası olarak bu bitkiyi öneriyor. Youtube’ de kendine ait kanalı bulunan Herbalisti takip edebilirsiniz. Ayrıca gençlerin en fazla 10 tane yetişkinlerin ise en fazla 20 tane tüketmesini söyleyen İbrahim Gökçek aksi taktirde bitkinin insanı zehirleyeceğini söylemektedir.

En fazla 3-4 tane kullanımı uygundur.

 

Acı Badem Faydaları

 1. Kafi miktarda sirke ve gül yağı ile kaynatılıp alına yakı olarak konursa baş ağrılarına iyi gelir.
 2. Ciğerleri açar.
 3. Sinirleri rahatlatır.
 4. Adele ağrılarına, kulunca, felce ve böbreklere faydalıdır.
 5. Böbrek mesane tıkanıklıklarını açar.
 6. Mideyi kuvvetlendirir.
 7. Akciğer hastalıkları ile alakalı gelişen kan tükürmeye karşı faydalıdır.
 8.  Dalak ve göğüs ağrılarını geçirici özelliği vardır.
 9. Acı badem yağının, öksürük kesici, kan şekerini dengeleyici etkileri vardır.
 10. İçeriğinde acı badem bulunan kremler cildin nem oranını arttır. Acı badem kremlerinin cilt üzerinde nem etkisi oldukça fazladır. Ciltte oluşan çatlaklara ve kurumaya karşı gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
 11. Acı badem şeker ve protein bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Saç üzerinde de oldukça faydalıdır. Ancak saç üzerinde faydalarından yararlanmak için mümkün olduğunca az kullanılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Acı Ağaç başlıklı makalemizde duassia, Kuvasya ağacı ve Ouassia amara hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir adet yorum var.

Bir Yorum Bırak

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Tüm Hakları Saklıdır © Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.