Faydaları Nedir – Sağlık, Bitkisel Tedavi Ve Faydaları
Adenit
Sosyal Medyada Paylaş
10 Ekim 2017
Fadalı Bilgi Yazar

Adenit

Boyundaki Lenf damarlarının şişmesi sonucu meydana gelen iltihaplı şişliğe ”Adenit” denir. Telaşlanmaya lüzum yoktur! Ancak, tedbir almayı da ihtimal etmemek gerekir.

Adenit, patlayıp içindeki cerahat akmadıkça, el sürülmemesi gerekir. Aşağıdaki tavsiye edilen ilaçlar hazırlanıp, kullanılabilir.

Reçete: 1-Malzeme: Karaçam kozalağı, Su.

Hazırlanışı: 4 bardak suya;ince ince kıyılmış 4 çorba kaşığı Karaçam kozalağı konur, kaynatıldıktan sonra süzülür. Yemeklerden sonra, birer kahve fincanı, yudum yudum içilir.

Reçete:2– Malzeme: Soğan, Sarımsak.

Uygulanışı: Öğle ve akşam yemeklerinde yarımşar kuru soğan ve ikişer diş sarımsak yenir.

*2-3 gün içinde iyileşmezse,doktora başvurmak gerekir.

Reçete:3– Malzeme: Bitkisel krem, Mersin yağı, Biberiye yağı, Reçine yağı, Portakal yağı

Hazırlanışı: Şişlik olan yere günde 3 kere bitkisel krem sürülüp,ovulur.Üzeri,yünlü bir kumaşla hafifçe sarılır.

*AYRICA; yemeklerde yarım saat önce. yarım çay bardağı suya 10 damla mersin yağı, 10 damla biberiye yağı, 10 damla reçine yağı ve 10 damla da portakal yağı konulup içilir.

Bir önceki yazımız olan Dalak Şişmesi Nasıl Geçer başlıklı makalemizde Dalak Büyümesi, Karabaş Otunun Faydaları ve Kekik Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.