Ağız Kokusunun Giderilmesi

Ağız Kokusunun Giderilmesi

Ağız kokusu sosyal hayatımızı etkileyen en büyük problemlerden. Sigara içmek, diş çürükleri, diş eti hastalıkları, diş taşları, sinüs ve akciğer enfeksiyonları, şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, metabolizma bozuklukları, açlık, sıvı gıda eksikliği ağız kokusu sorununu tetikleyen en belirgin rahatsızlıklardır. Peki, ağız kokusunun giderilmesi için neler yapılmalı?

Öncelikle ağız kokusunun neden kaynaklandığını bulmak önemlidir. Eğer herhangi bir ağız ya da diş rahatsızlığından ötürüyse, bu rahatsızlıklar en kısa zamanda tedavi edilmelidir. Ancak ağız kokunuzun sebebi, yukarıda saydığımız problemlerden hiçbiri değilse günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz birkaç pratik tavsiye verebiliriz.

Agiz-Kokusunu-Giderme Ağız Kokusunun Giderilmesi

Mutlaka ağız sağlığınıza dikkat edin. Gerekli günlük bakımı yapmayı ihmal etmeyin. Sakız çiğneyin. Çünkü sakız tükürük salgılamanıza neden olacaktır. Tükürük ise ağız kokusu ile savaşmanın en iyi yöntemidir.

Bol bol tarçın tüketin. Tarçın ağzınızdaki bakteriler için iyi bir silahtır. Daha fazla su için. Zira sıvı yoksunluğu, ağız kokusuna yol açacaktır. Burnunuz tıkalı bir şekilde uyumamaya özen gösterin. Geceleri burun yerine ağızdan nefes almak bakteriler için uygun ortamı yaratacaktır. Yemek yerken lokmalarınızı iyi çiğnemeye dikkat edin. Bu şekilde yedikleriniz tükürüğünüzle iyice karışacağından, ağzının içinde artık olarak kalma ihtimali düşecektir. Bu da bakteri oluşumunu önlemenin bir yoludur. Dişinizi fırçalarken, diş ipi kullanmaya da özen gösterin. Böylece diş fırçasının çıkaramadığı bakterilerden kurtulabilirsiniz. Son olarak sigara içmeyin. Sigara içmek hem ağzınızın kurumasına sebep olacaktır, hem de ağız kokusuyla baş etmenizi zorlaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri başlıklı makalemizde Cilt bakımı, Hassas Ciltler İçin Maske ve Yağlı Cilt Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?