Akne rozasea

Akne rozasea

Akne rozasea: (Uzun süreli, 6 haftadan çok sürer; doktora gitmeye lüzum yok).
Belirtileri: Başlıca burun ve yanaklarda olan kızarıklık, sıcak içkiler, yemeklerden sonra, soğuktan sıcak bir odaya girince ve heyecanlanınca olur. Zamanla bu kızarmalar kalıcı olur, deride ufak, genişlemiş damarlar görülür, hasta kısımlardaki deri bezeleri büyür. Bazen bu büyüme çok ileri gider ve karnabahar burun veya patates burun dediğimiz şekiller ortaya çıkar.

Yüzdeki kılcal damarların genişlemesi ve cilde yakın olması sebebiyle oluşan yüzde kızarıklıkların tedavisinde Lazer Epilasyon yöntemine başvurabilirsiniz.

En çok şu şikâyetlerle birliktedir : Hazımsızlık sancısı, gaz çıkarma, kabız, baş derisinde pullanma, yüzde sivilceler, çay veya alkole aşırı düşkünlük. Kadınlarda daha sık olan bu hastalık (karnabahar burun hariç) genellikle otuzundan sonra belirir, güzelliği bozar ve alkolik görünüşü verir.

Akne Rozasea hastalığı belirtileri arasında yüzde kızarıklık ve kaşıntı da vardır. Hassas cilt tipine göre beyaz ışıklar ve güneş ile sıcak veya soğuk ani hava değişimlerinde yüzde kızarıklık, kaşıntı ve yanma hissedilebilir.

Tedavisi: Sindirim bozukluğunu giderir. Dişlerin durumu iyi mi? Hastalığı azdıran şeylerden kaçının, kahve, süt veya meyve sularını soğuk için. Kalamin losyonu hem ferahlatır, hem de gizler. Bir haftada düzelme olmazsa doktora danışın. Karnabahar burun ameliyatla tedavi edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Burun ve Yanaklarda Kızarıklık başlıklı makalemizde Yanaklarda Kızarıklı Ve Sivilce, yanaklarda kızarıklık nasıl geçer ve yanaklarda kızarıklık ve ateş hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?