Faydaları Nedir – Sağlık, Bitkisel Tedavi Ve Faydaları
Anüs (Makat) Kaşıntısı Tedavi Önerileri
Sosyal Medyada Paylaş
27 Aralık 2017
Fadalı Bilgi Yazar

Anüs (Makat) Kaşıntısı Tedavi Önerileri

Anüs (şerç) (makat); yani sindirim kanalının ”doğru bağırsak” denilen son kısmındaki çıkış deliği veya çevresinde (oturak yerinde) görülen kaşıntıların sebebi çeşitlidir. Bunlar arasında; kıl kurtları, sümüksü akıntı, basur, çatlak, ishal veya kabızlık, egzama (mayasıl), sinir bozukluğu yahut yeteri kadar temizliğe dikkat edilmemesi sayılabilir.

Tedaviye devam ederken yukarıda zikredilen hususların da dikkate alınması gerekir. Ayrıca, kaşınmamakta yerinde bir davranış olur!

Reçete: 1-Malzeme: Bal, Zeytinyağı

Hazırlanışı: 2 çorba kaşığı süzme bal ile 2 tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Bir  parça pamukla, kaşınan yerlere sürülür. 4 saat sonra, ılık sabunla su ile yıkanır. Şikayetler geçinceye kadar aynı işleme devam edilir.

Reçete:2-Malzeme: Börülce, Su

Hazırlanışı: 8 su bardağı suyun içine 5 çorba kaşığı börülce konur. Kaynatılır. Süzülür ve günde 3 kere, 1 çay bardağı içilir.

     Dikkat! Kısa sürede geçmeyen anüs (makat) kaşıntısında, mutlaka bir doktora başvurmak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Ağız Tatsızlığı Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.