Dil Yarası

Dil Yarası

dil-yarasi-150x150 Dil YarasıDil yarası nasıl geçer, dil yarasının oluşma nedenleri ve dil yarasına iyi gelen bitkiler gibi bilgilere geçmeden önce Dil Yarası çoğunlukla vücut direncini yitirdiği zamanlarda oluşmaktadır. Pek çok dil yarası türü vardır fakat yaygın olarak karşılaşılan dil yarası kendisini dil üzerinde meydana gelen küçük beyazlıklar şeklinde gösterir. Görünüş itibariyle çok ciddi bir durum yokmuş gibi gözükse de verdiği acı çok sancılı olabilmektedir. Dil yarası mevsimler olarak yaygınlaşan bir hastalıktır. Özellikle sonbahar aylarında grip hastalığının dirençlerinin düşmesine paralel olarak yaygınlaşır.

Dil Yarası Tedavisi
Havuç ve havuç bitkisinin yaprakları dil yarası tedavisinde en çok kullanılan bitkilerden biridir. İkisinden biri bir süre suda kaynatılmasının ardından 8-10 dakika geçmesinin ardından suyu süzülür. Daha sonra bekletilerek soğutulur ve içerek tüketilir.

Dil yarası nedir?
Genellikle soğuk algınlığına paralel olarak görülen, mikrop ve virüsler aracılığı ile oluşan rahatsızlıktır. Kesik, ısırma gibi sebeplerden oluşan dil yaraları için farklı tedavi metotları uygulanmalıdır. Yara ağır değilse eczaneden alınacak olan bir Dil Uyuşturucu Sprey yardımıyla geçiştirilir ve birkaç gün içerisinde kendiliğinden iyileşir. Eğer ağır bir kesikse veya yara enfeksiyon kapmışsa doktora başvurulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Pastil Nedir başlıklı makalemizde Pastil ve Pastil Neye Yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?