Doğal Kilo Alma Yöntemleri

Doğal Kilo Alma Yöntemleri

Kilo almak isteyenlerin derdini anlatmasının oldukça güç olduğu bir çağda yaşıyoruz. Obezitenin giderek yayıldığı günümüzde insanların büyük bir bölümü kilo vermeye çalıştığı için, kilo almak isteyenlerin bu isteği genelde hayretle karşılanıyor. Fakat uzmanlar metabolizma etkenleri dolayısıyla zayıf olan kişilerin kilo vermek isteyenlerden daha zorlandığını belirtiyor.

Kilo almak isteyenlere bilinçsizce yapılan başlıca öneri yoğun karbonhidrat içeren, bol kalorili besinler tüketmeleri. Evet bu yaklaşım bir bakıma doğru. Aldığınız karbonhidrat ve kalori miktarını artırmanız gerekiyor olabilir. Fakat bilinçsizce, bir anda yüklenerek yaptığınız takdirde çok geçmeden bu defa kilo vermek için mücadele ediyor hale gelebilirsiniz.

Kilo almak için yapılması gereken çok açık! daha fazla yemek. Bunun için iştah açıcılara ihtiyaç duyabilirsiniz.

İşte sizin için iştah açıcı bitkiler: Yaban Turpu, Kişniş, Hindiba, Hardal, Çentiyane, Çemenotu, Biber, Yeşil Salata.

Öğünlerinizde yukarıdaki iştah açıcı besinleri de ekleyerek daha fazla yemek yemeye kendinizi alıştırabilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise karbonhidrat ağırlıklı beslenmektir. Günde bir öğün mutlaka makarna veya pilav tüketmelisiniz. Ayrıca fındık ezmesi, fıstık ezmesi, ceviz, fındık gibi besinlerde kalorisi yüksek olması dolayısıyla kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Mineraller başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?