Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri

Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri

Mevsim değişiklikleri, sert rüzgarlar, kozmetik ürünleri ve güneşe maruz kalmak cildinizle ilgili problem yaşamanıza mı sebep oluyor? Öyleyse ne yazık ki sizin de cildiniz oldukça hassas. Genellikle kolayca alerjik reaksiyon gösteren kuru ciltlerin “hassas cilt” kategorisine girdiğini belirtmemiz gerek. Hassas ciltlerin diğer ciltlere göre daha özel bakıma ihtiyaç duyduğu da bir gerçek. Peki ama hassas cildinizin ışıl ışık görünmesini nasıl sağlarsınız, işte cevabı:

Makyaj ürünleri, pek çok kimyasal içeren bileşenlerdir. Ama ne olursa olsun pek çok kadın için makyajdan vazgeçmek çok zor. Öyleyse dikkat edilmesi gereken aşama, makyajın temizlenme aşaması. Mutlaka hassas ciltler için üretilmiş ve dermatolojik testlerden geçmiş, boya içermeyen, kokusuz, derinlemesine temizlik sağlayan ancak temizlerken tahriş etmeyen bir makyaj temizleyici seçmelisiniz. Ayrıca makyajınızı temizlerken pamuk kullanmalısınız.

Hassas-Cilt-Bakimi Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri

Makyaj temizlemek, hassas ciltleri korumak için yeterli değil. Mutlaka cildiniz nefes alacak kadar derinlemesine temizlenmeli. Ancak cilt temizleyicilerini sünger, bez gibi materyallerle cildinize uygulamaktan kaçınmalısınız. Elinizi kullanarak, oval hareketlerle temizleyici uygulamanızı öneririz.

Makyaj ve cilt temizleyici seçerken alkol içeren ürünlerden kesinlikle kaçınmalısınız. Buna ek olarak parfümlü tonikler yerine doğal gül suyu veya okyanus mineralleri bakımından zengin bakım suları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Cildinizin temizleme işleminden sonra cildinizi mutlaka nemlendirmeniz gerekmekte. Nemlendiricinizin parfüm ve boya içermemesine özen göstermenizde fayda var. Ayrıca güneş koruyucunuzu seçerken de paba içermemesine dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Karpuz ile Zayıflama başlıklı makalemizde Hızlı Kilo Verme Yöntemleri, Mide Ağrısı Geçirme Yöntemleri ve Mide Bulantısı Geçirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?