Faydaları Nedir – Sağlık, Bitkisel Tedavi Ve Faydaları
Kasık Çekmesi
Sosyal Medyada Paylaş
22 Ağustos 2017
Fadalı Bilgi Yazar

Kasık Çekmesi

Kasık çekmesi en çok spor yapmaya başlamadan önce yeterli oranda ısınmamaktan kaynaklanır. Kasık bölgesindeki kas ve tendonlar ısınmadan aşırı zorlandığında bu rahatsızlığa sebep olabilir. Uyluğun üst bölgeleri ve iç kısımlarında şiddeti vakit geçtikçe daha da artış gösteren bir tip ağrı meydana gelir. Kasık çekmesi tedavisinde erken müdahale önemlidir. Rahatsızlanılan bölgeye 20 dakika boyunca buz basılır ve ardından bir bandaj yardımıyla baskı yapacak şekilde sarılır.

Kasık çekmesi tedavi sürecinin ardından 3 gün içerisinde hafif hafif gerdirme ve gevşetme egzersizleri uygulanmaya başlanabilir.

Kasık çekmesi yaşamamak için antrenman, spor veya ağır kas gücü gerektiren işlerden önce çalıştırılacak olan kasların yeteri miktarda egzersiz ile ısındırılmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Dil Yarası başlıklı makalemizde Dil Yarası Nasıl Geçer ve Dil Yarası Sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Önceki Yazı

Tüm Hakları Saklıdır © Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.