Faydaları Nedir – Sağlık, Bitkisel Tedavi Ve Faydaları
Misk
Sosyal Medyada Paylaş
4 Mart 2017
Fadalı Bilgi Yazar

Misk

Tibet ve Çin olmak üzere iki çeşidi bulunan geyik ve karacaya benzeyen Misk faydaları, Misk hangi hastalıklara iyi gelir? Miskin yararları nelerdir? Misk Nedir?

Güzel bir kokuya sahip Misk, geyik ve karacagiller sınıfından bir tür hayvandan elde edilir. Misk bu hayvanın göbeğinde meydana gelir, zamanla hayvan bunu düşürür ve bir zaman sonra güzel kokular yaymaya başlar, bu kokuyu yaymaya başladıktan sonra toplanılarak kullanılır. 2 çeşidi bulunan bu hayvan, Tibet ve Çin’ de bulunur fakat en iyisi Tibet miski olarak kabul edilir.

Miskin Faydaları

  1. Bir miktar misk sarı şebboy yağıyla ezip kullanılırsa cinsel gücü ve meniyi artırır.
  2. Misk içmek veya sürmek, kalbi ferahlatır.
  3. Rahimi aşağı olan kadınlar, sık sık misk koklarlarsa  faydasını görürler.
  4. Basur memelerine sürülürse iyi gelir.

Bir önceki yazımız olan Merzancoş başlıklı makalemizde Balık otu, can otu ve mercancoş yararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Tüm Hakları Saklıdır © Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.