Faydaları Nedir – Sağlık, Bitkisel Tedavi Ve Faydaları
Pastil Nedir
Sosyal Medyada Paylaş
20 Ağustos 2017
Fadalı Bilgi Yazar

Pastil Nedir

Ağız ve boğaz mukozalarının biyolojik ve bakteriyolojik özellikleri sebebiyle, bu kısımların iltihaplarında kullanılacak ilâçların geniş bir spektrum taşımaları gerekmektedir. Bugüne kadar kullanılan geniş spektrumlu antibiyotiklerin genel ve lokal sansibilizasyon, bakterilerde süratli mukavemet, fizyolojik barsak florasında bozukluklar ve bunun sonucu olarak vitamin metabolizmasında değişimler yapmaları, tedavi bakımından en önemli engeli meydana getiriyordu. Neolet pastillerinde bu mahzurlar ortadan kalkmıştır. Neolet pastilleri, neomisin ve tirotrisin ile beraber benzokaini, patentli yeni bir metotla, homojenize edilmiş olarak ihtiva ederler. Antibakteriyel spektrumu penisilin, streptomisin ve basitrasin’den daha geniş olan ve hem gram pozitif hem de gram negatif bakterilere tesir eden neomisin ile, özellikle gram pozitif stafilokok ve streptokoklara tesirli tirotrisin’in kombinasyonu sayesinde ağız boşluğu ve boğaz iltihaplarında rol oynıyan bakterilere karşı kuvvetli bakteriyostatik bir tesir sağlanmış olur. Neomisin ve tirotrisin lokal tatbikata uygun olan nadir antibiyotiklerdendir. Preparasyonlarda tesirleri sabit ve devamlıdır. Bunlara karşı sensitizasyon veya rezistans teşekkülü çok yavaştır; sistemik yoldan kullanılmadıkları için organizmada aşırı hassasiyet reaksiyonlarına sebep olmazlar. Pastiller mentol ve okaliptüs tadındadır. İhtiva ettikleri benzokain’in lokal anestetik tesiri sayesinde iltihaplanmış dokuların sebep olduğu ağrı ve tahrişin doğurduğu müziç öksürük refleksini kısa zamanda ortadan kaldırırlar.

KULLANILDIĞI YERLER
Neolet pastilleri bütün enfeksiyöz ağız ve boğaz iltihaplarında, tonsillit, farenjit ve larenjitlerde özellikle endikedir.

KULLANIMI
Her 2-3 saatte bir pastil ağızda eritilmek suretiyle alınır.

Bir önceki yazımız olan Cilt Maskeleri başlıklı makalemizde Cilt Hastalıkları Tedavisi, Ciltte Kırmızı Noktalar ve Hassas Ciltler İçin Maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Tüm Hakları Saklıdır © Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.