Portakal Suyu

Portakal Suyu

Özellikle enfeksiyon ve solunum yolu hastalıklarının yoğun bir şekilde gözlenmeye başlandığı sonbahar ve kış aylarında portakal suyu tüketimi artar. C vitamini deposu olan portakal suyunun faydaları sadece enfeksiyonlara karşı korumakla da sınırlı değildir.

Havaların soğuması ile vücudun c vitaminine olan gereksiniminde bir artış yaşanır. Vücut direncinin korunması ve hastalıklara yakalanma oranının azalması için günlük c vitamini ihtiyacımızı portakal suyu içerek karşılayabiliriz. C vitamini vücutta kendiliğinden üretilebilen bir vitamin değildir. Bu sebepten ötürü c vitamini ihtiyacımızı mutlak suretle dışarıdan besin takviyeleri yoluyla almamız gerekmektedir. Uzmanlar günlük c vitamini ihtiyacının 50-70 miligram arasında olduğunu belirtmektedir. 1 adet olgunlaşmış portakalda ise 90 miligram c vitamini bulunmaktadır. C vitamini vücutta uzun süre depo edilemediği için bir anda çok miktarda portakal suyu tüketmek yerine, her gün düzenli olarak tüketmek daha faydalıdır.

Bir önceki yazımız olan Pestil başlıklı makalemizde Pestil Nasıl Yapılır, Pestil Nedir ve Pestil Neye iyi Gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?