Faydaları Nedir – Sağlık, Bitkisel Tedavi Ve Faydaları
Sakız
Sosyal Medyada Paylaş
28 Şubat 2017
Fadalı Bilgi Yazar

Sakız

Zevk için severek çiğnenen Sakızın faydaları, Sakız hangi hastalıklara iyi gelir? Sakızın yararları neler? Sakız çiğnemenin faydaları aslında saymakla bitmez…

Bilindiği üzere ülkemizde sakız tüketimi oldukça fazladır. Tüketilen sakızın kısaca özelliğinden bahsedecek olursak, Bazı ağaçların özellikle de bodur sal ağacının kabuğundan sızan, çiğnendiğinde yumuşayan hoş kokulu beyaz renkli bir zamk, reçinedir sakız. Çiğnemesinin zevkli olması yanında bazı rahatsızlıklara iyi gelmekte ve buna şifa olmaktadır.

Sakızın Faydaları

  1. Sakız balgamı eritir.
  2. Mideyi kuvvetlendirir.
  3. İştah açar.
  4. Gaz çıkarttırır.
  5. Cildi güzelleştirir.
  6. İlaç almadan önce sakız çiğnenirse kusmayı önler.
  7. Gül yağı ile karıştırılıp içilirse ağrıları keser.

Saydığımız sakızın aslında faydalarından sadece birazı. Sakızın daha bir çok bilinmeyen faydası bulunmakta olup bu faydaları zamanla gün yüzüne çıkmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Rezene başlıklı makalemizde rezene hangi hastalıklara iyi gelir, rezene ne için kullanılır ve rezenenin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Tüm Hakları Saklıdır © Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.