Su

Su

Çoğumuz su kenarında veya şelale yanında kendimizi neden iyi hissettiğimizi anlayamayız. Suyun faydaları arasında bulunan bu özellik ile su kenarı gibi yerler arasında gizli bir sır vardır: Vücudumuzun % 70 – 75′i sudur ve bu su yakınımızdaki suyla manyetik bir bağlantı kurmaktadır. O zaman vücudumuzdaki negatif enerji, suların bu gizli manyetik dalgalarının tesiriyle kaybolur ve yerine pozitif enerji dolar Böyle olduğunda da biz kendimizi neşeli ve hayat dolu hissederiz. İçmek için en iyi su, buzdan alınmış sudur. Normal suyun molekülleri, bizim karnımızda ki suyun moleküllerinden büyüktür. Suyu dondurup yeniden eritince, eriyen suyun molekülleri karnımızda ki suyun molekülleri ile aynı ölçüde olur. Aldığımız normal suları, vücudumuzdaki suya uygun hale getirmek için çok zaman ve enerji harcarız. Buzu eriterek içilen su ise doğrudan kana emilir. Bu eritilerek oluşan su, bir gün içinde tüketilmelidir. Fakat buzun erimesiyle oluşan suyun soğuk içilmemesine dikkat edilmelidir.

Vücudumuzun % 70′i sudur ve yaşamak için su şarttır. Vücudumuzun sıcaklığının sabit tutulması da su ile sağlanır. Günde 1,5-2,5 litre su içmeye mecburuz. Bu miktar su, sebze-meyve ve içme suyu olarak alınır. Vücudumuzu yıkamak için en iyi su ise, yağmur suyudur. Yağmur suyu bulunamazsa, tatlı içme suları (ırmak, pınar suları) da kullanılabilir. Bu da olmazsa, suyun sertliğini gideren cihazlar kullanarak yüz ve vücut yıkanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Makarna başlıklı makalemizde Doğal Kilo Alma Yöntemleri, Kilo Aldıran Besinler ve Kilo Alma Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?